Csomagküldés, és amit tudni kell róla

Csomagküldés, és amit tudni kell róla

Mire figyeljünk ajándékküldésnél karácsonykor?

2018. december 08. - Onlinefutár

Az Egyesült Királyság EU-ból történő kiválásának hírét követően is nagyon sokan dolgoznak még Angliában. De más európai, vagy nem európai országban is rengeteg magyar él, akik munkát vállalnak, tanulnak, vagy csupán hosszabb szabadságukat töltik. Ilyenkor az ünnepekhez közeledvén sokan szeretnék távollétükben is megajándékozni külföldön élő szeretteiket. Manapság már nem okozhat problémát senkinek, hogy a megvásárolt ajándékot eljuttassa nekik, de mégis milyen lehetőségeink vannak, és mire érdemes odafigyelni, főleg így karácsony előtt? Nézzük ezt meg néhány pontban, hogy lehetőleg mindenki időben, sérülésmentesen, és nem utolsó sorban kedvező áron kapja meg csomagját.

Mit ne küldjünk? Fontos belegondolni, hogy ha egy csomagküldő szolgálattal feladunk egy csomagot, akkor az a futárnak történő átadást követően nem közvetlenül a címzetthez indul, hanem elosztó központok tömkelegén keresztül éri el végső kiszolgáltatási helyét. A csomagot többször átpakolják egyik autóról a másikra, és egyik elosztó központból a másikba kerül átszállításra. Ez egyrészt időbe telik, másrészt pedig az átpakolások során egy erre érzékeny tartalmú csomag megsérülhet (például egy belga joghurtos epertorta tipikusan nem az eredeti formájában fog megérkezni). Ezért érdemes átgondolni, hogy az esetenként több napos szállítást, és a többszöri átpakolást bírni fogja-e a csomag tartalma. Jellemzően romlékony élelmiszert, veszélyes árut, robbanásveszélyes árut, nem javasolt szállítani, a legtöbben el sem viszik. Jövedéki árut sem ajánlott szállítani, mint alkoholt, vagy dohányárut, de egyébként nem tiltott, csak korlátozott mennyiségben szállítható, ami országonként eltérő lehet.

...és igen, az élő állatokat is kíméljünk meg a csomagba zárás és utazás viszontagságaitól!

Hogyan csomagoljunk? Mindenki azt szeretné, ha a csomag ugyanolyan minőségben és állapotban kerülne átadásra a címzettnek, mint ahogyan az feladásra került. Ezért a következő dolog amire oda kell figyelni, az a csomagolás. A csomagolást annak megfelelően kell megválasztani, hogy mi a csomag tartalma. Figyelembe kell venni, hogy milyen súlya van a küldeménynek, milyen a formája, mennyire sérülékeny, hogy törékeny-e, szivároghat-e belőle valamilyen folyadék, stb. A leginkább elfogadott csomagoló eszköz a kartondoboz. Többféle minőségű dobozból választhatunk. Mindig legyünk tekintettel arra, hogy ki kell bírnia a többszöri átrakást, és a relatív hosszú szállítási időt. Nem javaslom kipróbálni, de akkor választottunk jó dobozt, ha egy 1-1,5 méter magasból leejtett csomag tartalma nem sérül meg. Figyeljünk a térkitöltésre is. Ne legyenek üres, levegős helyek a csomagban, mivel így a tartalma ide-oda mozoghat, és ezzel akár meg is sérülhet. De lehet csomagolni cipős dobozba, zsákba, buborék fóliás tasakba, sőt még faládába is -az utóbbit nem mindenki szállítja! Nem utolsó sorban a csomag lezárására is figyeljetek. Nem feltétlenül azért, hogy illetéktelenek ne tudjanak belenyúlni, de azért is, hogy ha már megfelelően megválasztottuk a csomagolást, akkor az a szállítás során ne tudjon szét-, vagy kinyílni.

Kivel szállítsuk a csomagot? Számtalan lehetőség közül választhatunk. Ott van például a Magyar Posta, ott vannak az ismert nemzetközi és hazai csomagküldő szolgálatok és futárszolgálatok (TNT, FedEx, GLS, Sprinter, Futar.hu, 24H Futár, stb. -sokan vannak, lehetetlenség mindet felsorolni). Ott vannak a közösségi csomagszállítási megoldások (még nagyon gyerekcipőben jár), és ott vannak az úgynevezett integrátor, vagy "csomag bróker" cégek, akik általában nem rendelkeznek saját flottával, "csak" az előbb felsorolt belföldi és nemzetközi csomagküldő szolgáltatók szolgáltatásait értékesítik. Ilyenek vagyunk mi is az Onlinefutár.hu (onlinefutar.hu). Az ismert csomagküldő szolgáltok nagy múltú megbízható cégek, viszont ha nem adsz fel havonta több száz csomagot, akkor szóba állnak ugyan veled, de olyan díjon szállítanak neked, amivel nem biztos hogy elégedett leszel. Többek közt ezt a problémát oldják fel a már említett integrátorok, köztük mi is. Ők elérhető áron tudják biztosítani Neked azt a szolgáltatást, amit a nagyok nyújtanak.karikep_kicsi.jpg

Hogyan adjuk fel a csomagot? Ha a Postát választjuk, be kell fáradnunk valamelyik postára, és személyesen kell leadnunk a csomagot. Ha futárcéggel dolgozunk, ott is van lehetőség személyes csomagleadásra, de ők általában házhoz jönnek. Ennek megvan az a kényelme, hogy nem kell kimozdulunk ebben a téli szürke, hideg és nedves időben a kellemesen befűtött, kényelmes lakásunkból, mert házhoz jön a futár, és az ajtónkban veszi át a csomagot. Ebben az esetben számolni kell azzal, hogy általában munkaidőben dolgoznak a futárok, így a csomagfelvétel és kézbesítés is ekkor történik (jellemzően reggel 8 és délután 5 között).

A legtöbb futárcég már rendelkezik olyan online felülettel, amelyen keresztül kényelmesen leadhatjuk a csomagfelvételi megbízásunkat anélkül, hogy bárkit is fel kellene hívni, meg kellene keresni. Ha a szolgáltatást még aznap ki tudjuk fizetni, akkor jó eséllyel még ugyanazon a napon fel is veszik a csomagot.

Ügyeljünk a címzésre, és a címzett elérhetőségére! A helyes címzés elengedhetetlen, hogy a csomagod pontosan és időben célba érjen. Ha mégis előfordul, hogy a csomagot nem tudják kézbesíteni a megadott címre, akkor a legtöbb esetben megpróbálják elérni telefonon a megadott kontaktot. Ha a Postát választottuk, és nem tartózkodik otthon a címzett, akkor 1-2 próbálkozást követően a csomag felvehető a legközelebbi postán. Hasonlóan működnek a csomagszállító cégek is, viszont esetükben nincs minden sarkon csomagpont, így előfordulhat, hogy távolabb kénytelen a címzett elutazni, ha nem találták otthon kézbesítéskor, és fel akarja fenni a csomagot. 

Inkább előbb, mint később! Decemberről lévén szó, a kereskedelem a legforgalmasabb napjait éli. Ez azt jelenti, hogy a csomagküldő szolgálatok és futárszolgálatok olyan mennyiségű küldeménnyel kénytelenek megbirkózni, ami többszöröse az éves átlagnak. Ilyenkor szoktak a csomagok késni, megsérülni, elveszni, majd később előkerülni, stb. Ezért, egy részt nagyon fontos oda figyelni az előzőekben írt csomagolásra -hogy minél inkább próbáljuk kizárni a csomag sérülését, másrészt arra, hogy a lehetséges késésekkel előre számoljunk. Erre leginkább két féle módon készülhetünk fel.

1. Adjuk fel korábban a csomagot. Inkább kapja meg a címzett korábban, mint napokkal (vagy akár hetekkel) később, Karácsony után. A kézbesítést végző cégeknek akár több napba is telhet, míg a Karácsonyi őrületből magukhoz térnek, így ha valamilyen oknál fogva Karácsonyig nem kézbesítik a csomagot, akkor nagyon könnyen előfordulhat, hogy akár új év első napjaiban csönget csak be a futár.

2. Gyorsabb szállítási időt garantáló szolgáltatást vegyünk igénybe. Ez azért lehet jó megoldás, mert amikor a rengeteg csomag felgyülemlik az elosztó központokban, akkor azokat a csomagokat részesítik előnyben, és azokat veszik előre a kézbesítésnél, amelyeknél rövidebb szállítási időt ígértek.

Tehát, gondoljuk át, hogy melyik cég, melyik megoldása a legkényelmesebb a számunkra. Ügyeljünk a megfelelő csomagolásra, és készüljünk fel arra, hogy az ünnepek előtt hosszabbak a szállítási idők. Ha mindenre odafigyelünk, a legnagyobb gondunk a megfelelő ajándék kiválasztása lesz!

Ha a témával kapcsolatban kérdésed merülne fel, keress minket bátran és bizalommal az elérhetőségeink bármelyikén, melyet ide kattintva találsz meg: https://www.onlinefutar.hu/kapcsolat/

Üdv, Pista

A bejegyzés trackback címe:

https://csomagkuldes.blog.hu/api/trackback/id/tr5214431650

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása